HAKKIMDA image
Kadıköy Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. 1993 yılında, henüz genç bir üniversite öğrencisi iken, uluslararası lojistik sektöründe çalışmaya başladım. Meraklı, öğrenmeyi, risk almayı ve sürekli hareket etmeyi seven kişiliğim, tam 28 yıl boyunca, operasyondan başlayarak satış ve pazarlamaya uzanan, sonrasında beni yöneticilik, genel müdürlük ve firma sahibi olmaya kadar götüren ve çeşitli alanlarda uzmanlaşmamı sağlayan zengin bir kariyer yolculuğunda keyifle yol almamı sağladı. Bu süreç içerisinde 30'dan fazla ülkeye seyahat ettim, yurtdışında seminerler verdim, çeşitli sektör yayınlarında yazılarım yayımlandı. Hepsinden öte, farklı insanları ve kültürleri tanıma ve bunları yaparken de kendimi daha iyi anlama fırsatı buldum.

2011 yılında, koçluk eğitimleri alarak kendimi ve insanları daha iyi anlama yolunda farklı bir yöne adım atmış oldum. Önce kendimle çalıştım, gölgede kalan taraflarımı anlamaya, gün yüzüne çıkarmaya çalıştım. Sonra koçluk yaptığım dostlarda kendimi bulduğumu, her etkileşimde bulunduğum insanın bana ayna tuttuğunu görünce koçluğu ikinci bir kariyer olarak benimsemeye karar verdim, öyle de yaptım. NLP, EFT, Hipnoz eğitimleri alarak bilgilerimi derinleştirdim. Çeşitli mecralarda eğitimler, seminerler verdim, yazılar yayımladım.

2018 yılından başlayarak 2020 yılının ortalarına kadar devam eden süreçte karşılaştığım bazı sağlık problemleri ve ardından Covid-19 pandemisi, beni önce lojistik sektöründeki işimi tasfiye etmeye, daha sonra da kurumsal hayatımı tamamen noktalamaya götürdü. Böylece, yaşamımın büyük bir bölümünü adadığım işimi bırakarak, koçluğa devam edebileceğim, bolca okuyup yazabileceğim, öğrenebileceğim, hayat boyu yapmak isteyip de yapamadıklarıma vakit ayırabileceğim daha sakin fakat her zamankinden daha üretken bir hayata adım atmış oldum. Mindfulness eğitimleri alarak bedenimi ve ruhumu sakinleştirmeyi, huzurda güç bulmayı, kendimi iyileştirmeyi öğrendim. Şimdi de şifalanma yolunda desteğe ihtiyacı olan bireylere mindfulness eğitimleri veriyorum.
 
Henüz 5 yaşında iken, kendi kendine okumayı öğrenmiş, okumaya aşık, kendini yazarak ifade etmeyi daha çok seven bir kişiyim. Bu sebeple, okumak ve yazmak, her ne iş yaparsam yapayım, vakit ayırsam da ayıramasam da, bir gölge gibi arkamdan gelen iki konu oldu hep. Küçük yaşlarımdan beri öykü, şiir, deneme, tiyatro oyunu gibi çeşitli türlerde yazılar yazıyorum. Ayrıca tiyatro ile ilgilendiğim bir dönem var. 2005 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde 8 ay süreyle tiyatro akşam okulunda tiyatro eğitimi aldıktan sonra, 2006 yılında, oyuncusu olduğum amatör tiyatro grubu Lö Tiyatro ile birlikte, merhum Ferhan Şensoy'un yol arkadaşlarından değerli tiyatro oyuncusu Özkan Aksu'nun yönetiminde, müziklerini değerli müzisyen ağabeyim Cahit Berkay'ın yaptığı, kendi yazdığım "Eyvah Kafam Karıştı" isimli oyunu sahneleme fırsatı buldum. Bir süre daha çeşitli gruplarda amatör oyuncu olarak tiyatroya devam ettikten sonra, 2012 yılında tiyatroyu bıraktım ve yazmaya yöneldim. Aynı yıl, değerli yazar ve edebiyat eleştirmeni Feridun Andaç'tan yaratıcı yazarlık dersleri aldım. Bu deneyimden sonra kalemim daha çok öykü ve deneme türlerine yöneldi.

Son yıllarda öykü, deneme ve roman türünde yazmayı tercih ediyorum. Kendi ruhsal gelişimimi ve hayatımın dönüm noktalarında yaptığım seçimlerle, bu seçimlerin sonuçlarını paylaştığım ilk kitabım "Merhaba Sevgili Ruhum", 21 Ağustos 2021 tarihinde, çeşitli mecralarda e-kitap olarak yayımlandı. Kitap, pdf olarak KİTAPLAR bölümünden ücretsiz indirilebilir.  İkinci kitabım "Yalnızlık İnsana Mahsus" ise edebiyat alanında yazılmış bir eser ve insanın yalnızlığını çeşitli boyutlarıyla ele alıyor. Kitap, 07.09.2022 tarihinde Mythos Kitap tarafından yayımlandı. Edinmek isteyenler, KİTAPLAR bölümünde detayları görebilir. Ayrıca çeşitli konularda yazdığım yazılara da, YAZILAR bölümünden ulaşılabilir.